ÕNN JA ÕNNEKIVID

Õnne igatseb meist igaüks, kuid mida mõista õnne all – sellele ei ole veel keegi ammendavat vastust suutnud anda. Mõni näeb õnnes töös, teine armastuses, kolmas aga hoopis võimus või rikkuses.

Küllap üheks kõige tabavamaks õnne määranguks on väide –

„Inimene on õnnelik siis, kui ta pole õnnetu“

 

Juba kauges minevikus hakati uskuma, et kalliskivideks kutsutud säravad kivikesed võivad nende omanikku kaitsta ebameeldivuste, vaenlaste ja haiguste eest.

Ent seesugust mõju ei omistatud igale kivile ja igas olukorras. Näiteks arvati, et keele alla peidetud või peekrisse pandud ametüst hoiab purjujäämise eest, safiir ravib skorpioni hammustust, rubiin peatab verejooksu, krüsoliit vaigistab kõhuvalu, teemant aga aitab naisi sünnitusel.

Inglise kuningas John Maata, kes otse haiglaselt kartis mürgitamist, kandis alati kaasas türkiisi, mis pidi mürgi avastama.

Õnnekivid sünnikuu järgi

Tänapäeval püütakse kõige sagedamini leida kooskõla kalliskivi ja omaniku sünnikuu vahel, väites, et igal kuul on oma kindel õnnekivi. Selle uskumuse juured ulatuvad astroloogia valdkonda. Muistsete assüürlaste ja babüloonlaste elus oli astroloogial väga tähtis koht ja just neilt pärineb traditsioon siduda iga sodiaagimärgiga mingi kindel kalliskivi, mis pidavat kaitsma ja vastava märgi all sündinule õnne tooma. Tähtkujudelt kandsid praktilised eurooplased õnnekivid üle kalendrikuule, milliseid on hoopis hõlpsam meeles pidada.

Igale kuule on omistatud rohkem kui üks õnnekivi, need on toodud allolevas nimekirjas, kusjuures esimesena nimetatud on iga kuu  kõige tuntum ja populaarsem kivi:

Jaanuar – granaat, roosa kvarts, turmaliin, hüatsint, aleksandriit;

Veebruar – ametüst, safiir, topaas, oonüks;

Märts – akvamariin, ahhaat, jaspis;

Aprill – teemant, mäekristall, karneool, leukosafiir, tsirkoon, kassisilm;

Mai – smaragd, krüsopaas, ahhaat, topaas, turmaliin, jääd, nefriit;

Juuni – pärl, kuukivi, smaragd, opaal, ahhaat, kassi- ja tiigrisilm;

Juuli – rubiin, karneool, oonüks, vääriskorall;

August – aleksandriit, oonüks, krüsoliit, karneool, kuukivi, tsirkoon;

September – safiir, lasuriit;

Oktoober – väärisopaal, akvamariin, kuukivi, kassi- ja tiigrisilm, turmaliin;

November – topaas, hüatsint, oliviin, tiigrisilm;

Detsember – türkiis, tsirkoon, rubiin, krüsopaas, safiir.

Õnnekivid

Tore on leida tuge maagilistest õnnekividest, kuid ei tasu ka unustada, et õnne nimel tuleb ka ise võidelda ja uusi väärtusi luua.  Sest juba vanad kreeklased uskusid, et õnn on meie enda teha. Pühendumine loob võimsa kiirgava energia, mis kutsub ellu igasuguseid imesid teie sees ja teie ümber.

Tasub ka ära mainimist, et kivi valikul ei pea alati lähtuma oma sünnikuule sobivast kristallist. Öeldakse ikka, et kristall valib kandja, mitte kandaja kivi. Seega kui sulle meeldib kivi, mis ei lange kokku õnnekiviga, siis see on ikka sobiv ja just sellel ajahetkel parim valik.

Oma õnnekivi tundmine annab lihtsalt võimaluse kanda seda kivi, mis sobib, kui soovid olla rohkem omas elemendis või kui tahad teadlikult tuua välja oma isiksuse konkreetsed küljed.

 

Soovid teada, milline kristall sobib sulle vastavalt tähtkujule? Loe selle kohta postitusest “Kristallid ja sodiaagimärgid”.

Soovid endalegi õnnekivi?

Leia omale sobilik poolvääriskividega ehe Mirsii toodete seast!

Vaata lähemalt!

Kasutatud kirjandus: A.Raukas, „Õnnekivid“, Tallinn 1991

Jaga seda postitust