POPULAARSEMATE POOLVÄÄRISKIVIDE LÜHIKIRJELDUS

Poolvääriskivide mõju

Poolvääriskivide mõju

Igal kristall on eriline, see omab maagilist mõju kivi kandjale ja teda ümbritsevale keskkonnale. Tutvustan populaarsemaid kristalle, mis on oma mõju või ilu tõttu tee rahva südametesse leidnud.

AHHAAT

Kaitsekivi; suurendab sisemist kindlust ja meelerahu; toob ellu pehmust, headust ja rahulikkust; aitab iseendaga leppida; turgutab armastust ja annab julgust uuesti alustada. Aitab üle saada rasketest olukordadest, leevendab stressi. Pehmed energiad on väga sobivad lastele, rasedatele ja imetavatele emadele.

Sodiaagimärk: Kaksikud, Sõnn, Neitsi, Kaalud, Kaljukits, Skorpion

AKVAMARIIN

Jõu ja julguse kivi; rahustab, lohutab, vähendab stressi, harmoniseerib sise- ja väliskeskkonda. Akvamariinist ehe kaitseb keha, virgutab immuunsüsteemi. Rahustab meeli, aitab jagu saada kivistunud arusaamadest, loobuda valikutest mis on ennasthävitavad. Aitab alal hoida meeldivat suhtlust.

Sodiaagimärk: Skorpion, Veevalaja, Jäär, Kaksikud, Sõnn, Kaalud

AMASONIIT

Äärmiselt rahustav, intuitsiooni tugevdav ja negatiivset energiat lahustav. Aitab näha probleemi eri vaatenurkadest. Ravib emotsionaalseid traumasid, leevendab hirmu ja muretsemist. Hoiab eemal negatiivseid energiaid, aitab vältida ebameeldivaid olukordi. On abiks universaalse armastuseni jõudmisel, hea kristall rasedatele. Neelab mobiiltelefoni kiirgust, kaitseb elektromagneetilise saastatuse vastu.

Sodiaagimärk: Neitsi

AMETÜST

Rahustav ja harmoniseeriv, kaitseb negatiivse energia, süü- ja hirmutunde eest. Võimendab tarkust ja teadmisi; annab jõudu ja toob õitsengu; on tuju tõstev ja positiivsust ning rahulolu toov; suurendab eneseteadvust, usaldust, mõistmist; ergutab loovust; aitab uusi ideid kokku siduda.

Sodiaagimärk: Veevalaja, Kalad, Jäär, Ambur

AVENTURIIN

Roheline aventuriin sümboliseerib õnne, rahu, küllust, armastust ja rõõmu. Kristall toetab elamist läbi südame – toob ellu humoorikust, värskust ja rõõmsat meelt. Suurendab sisemist rahu, tasakaalustab meeleseisundit ja leevendab närvipinget. Oma pehme energiaga lahustab probleeme südames ja tervendab kogu füüsilist keha.

Sodiaagimärk: Jäär ja Kaalud, ka Sõnn, Vähk, Ambur, Lõvi

HEMATIIT

Tugev maanduskivi ja energiate tasakaalustaja, peegeldab ümbruskonnast tuleva negatiivse energia tagasi. Ergutab keskendumisvõimet ja mälu. Aitab leevendada stressi, tasakaalustada meeleolu, suurendab usaldust, tõstab enesehinnangut ja tahtejõudu, ravib ülemäärast järeleandmist. Suurepärane kivi sõltuvustest üle saamiseks.

Sodiaagimärk: Jäär, Veevalaja

HAULIIT

Väga rahustava mõjuga, vaigistab mõttetegevust ja ärevust tekitavaid tundeid. On hea stressi ja viha leevendaja. Aitab üle saada kriitilisusest ja isekusest. Õpetab kannatlikkust ja aktsepteerimist. Rahu- ja harmooniakivi.

Sodiaagimärk: Kaksikud

JADEIIT

Kaitse- ja südamekivi; tõmbab ligi head õnne ja sõprust; integreerib meele kehaga; aitab saada selleks, kes oled; suurendab armastust ja hoolivust; parandab meeleolu ja väljendusvõimet; annab kasutajale tagasi tema isikupära ja võime armastada. Usutakse, et kindlustab majanduslikku edu ja pikendab eluiga.

Sodiaagimärk: Neitsi, Sõnn, Kaljukits

KASSISILM

Uue alguse kivi, aitab vabaneda vanadest mustritest ja minevikule andestada. Kaitseb üleminekuperioodidel, toob ilu, õnne, rahu ja enesekindlust. Muudab inimese kindlamaks ja võõrmõjude suhtes kättesaadamatuks. Kasvatab tahtejõudu, teravat mõistust ja vastupidavust, tugevdab moraalseid omadusi.

Sodiaagimärk: Sõnn, Lõvi, Skorpion, Veevalaja

KARNEOOL

Toob ellu särtsu ja kirge, aitab vaadata elu huumoriga. Kaitseb emotsionaalselt nii meie endi kui ka teiste viha, raevu, kadeduse ja põlguse eest, asendab negatiivse emotsionaalse energia armastusega elu vastu. Soodustab arutlusvõimet, teravdab taju, parandab keskendumisvõimet, stimuleerib loovust, vähendab vajadust kõike analüüsida, motiveerib edasi liikuma.

Sodiaagimärk: Jäär, Neitsi, ka Sõnn, Kaljukits, Vähk, Lõvi

KUUKIVI

Rahulikkuse, õnne ja emotsioonide tasakaalu looja. Seostatakse viljakuse, emaduse ja naiselikkuse jõuga, kuid on ka armastajate kivi, lepitades armunute tülid. Aitab teadvustada tundeid, tasakaalustab tundeelu liigset erksust, rahustab tormist meelt, suurendab intuitsiooni. On toeks sünnitusel.

Sodiaagimärk: Vähk, Kaalud, Skorpion, Kaksikud

KRÜSOPAAS

Puhta ja värskendava energiaga kristall. Kannab endas seiklushimu, nooruse, kevade ja tärkava looduse energeetikat. Annab kandjale lootust, toob elurõõmu, aitab avaneda. Kaitsekristall, aitab luua sisemist rahu, toob lootust ning rõõmu. Loob positiivse õhkkonna, aitab hästi kohaneda uute olukordadega, võita uusi sõpru ja meelitab ligi ka rahaõnne.

Sodiaagimärk: Sõnn, Kaalud, Jäär

LAAVAKIVI

Kaitse, tugevuse ja viljakuse kivi. Pakub toetust ja stabiilsust suurte muutuste ajal, on abiks viha maandamisel ning kõigile neile, kelle elus toimuvad intensiivsed muutused. Aitab lahustada iseloomu negatiivseid aspekte, ägedaid emotsioone, toetab rahulikku meelt, püsivust ja kannatlikkust. Võimendab heaolu- ja rahutunnet ning loomingulisust.

Sodiaagimärk: Vähk, Sõnn

LARIMAR

Kiirgab armastust, tõmbab ligi hingesugulast, tervendab suhet, ravib südametraumasid. Toob esile meie loomuliku mänglevuse ja rõõmsa lapseliku energia. Aitab taastada jõuvarusid peale pikka vaimset tööperioodi. Leevendab stressi, süütunnet, aitab väljakutsed vastu võtta,  eemaldab hirme. Vabastab ahistavatest sidemetest, kohatuist koormaist, energiavälja klammerdunud olenditest. Aitab kontrolli saavutada oma elu üle.

Sodiaagimärk: LõviSkorpion

LABRADORIIT

Kaitsekivi, mis tagab oma mõjuulatuses kindluse ja püsivuse. Suurendab tahtejõudu, vähendab hirme ja ebakindlusi, suurendab usku enesesse, on valgusetooja ja teadlikkuse tõstja. Aitab süveneda üksiolekusse ning laiendavad isiksuse piire. On suurepärane mõtluskivi. Sobib hästi muutuste ajal, sest annab tugevust ja visadust.

Tähemärk: Ambur, Kaljukits, Veevalaja, Kalad, Lõvi

LASURIIT

Tarkuse, intellekti, sõpruse ja suhtluse kivi. Abistab Sind vaimsel teekonnal, suurendab isiklikku väge, teadlikkust ja vaimseid võimeid. Kannab endas võimsaid tervendusenergiaid. Hoiab sõprust ja aitab lahendada tekkinud konflikte. Samuti tõmbab ligi soovitud armastust.  Vabastab allasurutud viha, hirmud ja pinged ning meele vanadest mõttemustrites.

LIIVAKIVI (ei esine looduses)

Inimeste poolt valmistatud liivakivi sümboliseerib edu, võitu ja aupaistet, on hea energiaga kivi. Tuntud rahustava ja lõõgastava mõju poolest, vähendab stressi. Aitab alustatud töö lõpuni viia ning parandab õppimise võimet. Aitab säilitada selget mõistust, leevendades ümbritsevat survet. Toob julgust, enesekindlust, tahtejõudu, suurendab elujõudu ja energiat.

MÄEKRISTALL

Planeedi võimsaim tervendaja, talletab ja vabastab energiat, on hinge puhastaja, aitab keskenduda ja lahti lasta minevikust, lahustab negatiivsed mõtte- ja tundemustrid. Suurendab keskendumisvõimet ja parandab mälu. Sümboliseerib ühtsust ja puhtust.

Sodiaagimärk: Kalad, Lõvi, Kaljukits

OBSIDIAAN

Kiirgab elujõudu ja soojust, soodustab keskendumist, on muutumise ja uuestisünni kivi, eemaldab kasutuks muutunud energia, kurbuse, viha ja rahutuse. Võimendab tõde, ergutab vaimselt kasvama, moodustab kilbi negatiivsuse vastu, vabastab mentaalsest stressist  ja elustab hinge eesmärki.

Sodiaagimärk: Jäär, Skorpion, Ambur

OPALIIT (ei esine looduses)

Inimeste poolt valmistatud opaliit on inglite kristall, mis aitab suurendada ettenägelikke nägemusi. Aitab saavutada sisemist rahu, õpetab nii ennast kui teisi armastama. Õpetab unistuste poole püüdlema ja aitab mõista, et unistus ei pea jääma ainult unistuseks, vaid kõigil on võimalus see ellu viia. Väga hea laste kristall, aitab neil saada kontakti oma kaitseingli ja teejuhiga. Usutakse, et mu mõju on rahustav ja meeleolusid tasakaalustav.

OONÜKS

Annab elujõudu ja püsivust, leevendab stressi, muudab negatiivse positiivseks. Annab võime targalt otsustada ja toob ligi mida vaja. Toob õnne ja rõõmu, edendab sõprust ja kaitseb abieluõnne. Suurendab sõltumatust ja kartmatust. Sobib hästi tuleviku kindlustamiseks juhul kui on soov vabaneda tuleviku hirmudest. Aitab üle saada emotsionaalsest valust, süstib lootust ja annab eneseusu.

Sodiaagimärk: Kaljukits

PÄIKESEKIVI

Kiirgab päikeseenergiat, on sisemise päikese ehk elujõu allikas. Annab positiivse energia, eneseusu, enesekindluse, tahte ja lootuse. Aitab soovidel teostuda ja tõmbab ligi küllust. Suurendab loovust ja avanemist uutele ideedele.

Sodiaagimärk: Kalad, Lõvi, Kaalud

PÜRIIT

Suurendab positiivset ellusuhtumist, tõstab enesekindlust ja usku iseendasse. Aitab üle saada hirmudest ja tekkivast ärevusest. Suurepärane energiakilp, kaitseb väljastpoolt tulevate ebavajalike energiate eest. Sobib kaitsma inimese kodu ning töökohta. Teeb meele selgeks ja peletab väsimuse. Tõmbab ligi head õnne– ja rahaenergiat. Pane püriit oma töölauale, see toetab äritegevust ja toob edu.

Sodiaagimärk: Lõvi

ROOSA KVARTS

Armastusekivi, mis aitab ligi tõmmata armastus. Toob ellu harmooniat ja õnnetunne, olemasolevas suhtes taastab kooskõla, õpetab tingimusteta armastust. Lõpmatu rahu kivi, suurendab enesearmastust, aitab kaasa sisemisele tervenemisele, rahustav traumade ja kriiside korral.

Sodiaagimärk: Sõnn, Kaalud, Jäär

RODONIIT

Loob heaolutunnet, suurendab armastust, parandab hingehaavu. Hea rahustaja ja emotsioonide tervendaja, aitab andestada ja avada südame sügavamatele tunnetele. Toob eneseusku, tõstab enesekindlust ja enesehinnangut. Toetab sind rasketel aegadel, kriisiolukordades ja emotsionaalse trauma korral.

Sodiaagimärk: Sõnn, Vähk

RODOKROSIIT

Südame ja tunnete kivi, samuti ka suhete kivi. Toetab muutumisi, aitab lõdvestumisel, kõrvaldab südamevalu ja -piina, tõmbab ligi hingesugulast (et õppida ära oma õppetunnid), puhastab emotsionaalselt, virgutab mentaalselt, julgustab positiivsele suhtumisele, võimendab loovus. Soodustab väljendama kirge ja erootilise sunde. Toob ellu valgust.

Sodiaagimärk: Lõvi, Skorpion, Neitsi

SUITSUKVARTS

Säilinud on kõik puhta kvartsi ehk mäekristalli suurepärased omadused. Lisaks on tugev aurapuhastaja, stressi leevendaja ja maandaja, aidates seeläbi soovidel realiseeruda. Kaitseb negatiivsete energiate ja tülide korral, eemaldab aurast ebavajaliku energia. Võimsa tervenduskivina suurendab su väge ja vastupidavust. Hea valuleevendaja, tervendab kroonilisi valusid ja peavalu.

Sodiaagimärk: Kaljukits, Ambur, Skorpion

TIIGRISILM

Õnnetooja, maandav, kaitsev ja positiivne kivi, aitab sihte saavutada, mõtteid ja hingejõudu koondada. Parandab keskendumisvõimet, toob soojuse ja kindlustunde, suurendab praktilist taju, aitab oma anded ja võimed ära tunda, mõtteid ja hingejõudu koondada. Kaitseb teiste halbade mõtete eest.

Sodiaagimärk: Kaljukits, Sõnn, Kaksikud, Lõvi

TRIDACNA

Orgaaniline poolvääriskivi, mille puhul on eeskätt tegemist rahustava toimega kristalliga. Soodustab sisemist tarkust ning kaitseb kurjade vaimude eest. On üks Budismi seitsmest aardest. Budistlike pärimuste kohaselt harmoniseerib keha ja mõtlemist, aitab turvaliselt keskenduda ja hoida  eemal halvad asjad ja energiad. Soodustab muuhulgas ka rahulikku und, kiirendab seedimist ning jääkide väljutamist kehas.

TSITRIIN

Tõeliselt positiivne kivi – sütitab südames sisemise päikese ja soojatunde. Toob rõõmu, energiat, armastust, sisemist rahu ja emotsionaalset tasakaalu. Annab juurde elujõudu, suurendab energiataset ja vastupidavust. Õpetab kuidas meelitada ellu küllust, jõukust, edu, tuntud kui kaupmeeste ja äritegevusele õnnetoovat kivi.

Sodiaagimärk: Kaksikud, Jäär, Lõvi, Kaalud, Skorpion

TURMALIIN

Juhib negatiivse energia kehast välja, on nagu kilp, mis kaitseb kahjulike psüühiliste mõjude eest. Heaks kaaslaseks neile, kel tuleb viibida keskkonnas, mis on täis raskeid ja halbu tundeid. Neutraliseerib ja likvideerib negatiivseid emotsioone (nt viha ja armukadedust), ka oma kandja aurast. Õpetab, kuidas hoida hinge sisemist valgust ka kõige pimedamas ümbruskonnas.

Sodiaagimärk: Kaljukits, Kalad, Kaalud

TULIAHHAAT

Tuliahhaadina on mul võimas vibratsioon, mis paneb sind hoogsalt tegutsema ja aitab valida õige suuna. Annan sulle elujõudu ja tõstan tegutsemistahet, suurendan inspiratsiooni ja loovust. Samuti loon sisemist rahu ja turvalisust. Aitan üle saada neist hirmudest, mis on seotud läheduse ja intiimsusega.

Sodiaagimärk: Kaksikud, Sõnn, Neitsi, Kaalud, Kaljukits, Skorpion

TÜRKIIS

Kaitsev ja õnnetoov kristall, kaitseb ebaõnne, haiguste ja negatiivse energia eest. Aitab elu elada terviklikult, saavutada edu armuasjades ja suurendada romantilist armastust. Julgustab sõnades end paremini väljendama, sobib julgustuseks häbelikele inimestele.

Sodiaagimärk: Kalad, Ambur, Skorpion

VEREKIVI

Verekivi sümboliseerib elu- ja tahtejõudu, kaitseb, toob tasakaalu ning vähendab ebakindlust. On väga võimas ravitseja, suurepärane energiate ning vere puhastaja. Hea kivi maanduseks. Suurendab eluenergia voolu ja tahtejõudu, aitab võitu saada ebakindlustest ja kahtlustest. Aitab olla enda vastu aus ja kuulata oma südamehäält.

Sodiaagimärk: Jäär, Kalad, Kaalud

Jaga seda postitust