KRISTALLIDE PUHASTAMINE

poolvääriskivide puhastamine

Paljud inimesed alustavad oma suhet uue kristalliga just selle puhastamisest. Kristallide puhastamine ei ole keeruline ja ei võta palju aega. Puhastamine on oluline, et kristalli sisemist olemust värskendada, eemaldada sellelt soovimatud energiad ja laadida uute puhaste energiatega. Kristallide puhastamise eesmärgiks ongi eemaldada sellelt sinna kogunenud negatiivne ja asendada see uue positiivse, puhta energiaga.

Puhastamiseks on mitmeid erinevaid viise, kuid tavapäraselt kasutatakse selleks kas tuld, vett, õhku, maa energiat, valgust, heli või teisi kristalle.

Millist meetodit nendest kasutada, on puhtalt Sinu enda otsustada, vali see meetod mis sobib Sulle kõige paremini. Meeles tuleb pidada ainult, et osad kristallid ei kannata vett ega päikest. Kristallid, olles emakese maa annid, on kõik erinevate füüsiliste omadustega ja reageerivad erinevatele tingimustele erinevalt.

 

KRISTALLIDE PUHASTAMINE VEEGA

Vesi on universaalne puhastusaine. Heaks puhastajaks peetakse just looduslikku vett, olgu selleks ookeani, allika, järve- või vihmavesi. Kui ei ole parasjagu looduslikule veele ligipääsu, sobib hästi ka tavaline kraanivesi – kristalle tuleb lihtsalt natukene aega jooksva vee all hoida. Ühe moodusena võib veele lisada ka soola, kuid ole ettevaatlik, sest osad kristallid ei talu soolast vett. Kui aga kasutad puhastamiseks soolavett, kuivata need ilusti ja pühi sool pealt ära, muidu võib see kristalli kahjustada.

Veega puhastamiseks ei sobi näiteks hauliit, malahhiit, seleniit, tselestiit, kaltsiit ja türkiis.

Soolaga puhastamiseks ei sobi sellised kristallid, mis on poorsed, sisaldavad metalli või on suure veesisaldusega, näiteks opaal, lasuriit (Lapis Lazuli), hematiit, malahhiit ja püriit.

Poolvääriskividest ehete puhastamine veega – pisut teistmoodi tuleb suhtuda poolvääriskividest ehete puhastamisse veega. Selleks, et ehted säilitaksid oma algupärase sära, ei ole soovitatav neid veega puhastada, eriti soolase veega. Vesi ja niiskus soodustavad oksüdeerumist ja soolane vesi võimendab seda veel omakorda. Veega puhastamine on küll väga levinud, aga üldiselt ei sobi ehete jaoks.

 

KUU- VÕI PÄIKESEVALGUS

Teine moodus kristalle puhastada on panna nad paariks tunniks päikese – või kuuvalguse kätte. Silmas tuleb pidada aga iga kristalli omadusi, mõni nendest tuhmub päikese käes ja mõni võib kiiri koondades tulekahju tekitada (näiteks mäekristalli kuulid).

Päikesevalguse käes puhastamiseks ei sobi näiteks ametüst, apatiit, akvamariin, aventuriin, berüll, tselestiit, tsitrini, fluoriid, kuntsiit, roosa kvarts, safiir ja suitskvarts.

Poolvääriskividest ehete puhastamine kuu- või päikesevalguse käes – osad kivid tuhmuvad päikesevalgusega kokkupuutes, seega võiks nende puhastamist päikesega vältida. Kuuvalgusega puhastamine sobib.

 

PUHASTAMINE TEISTE KRISTALLIDEGA

Üks puhastuse viisiks on kasutada selleks teisi kristalle. Selleks võib puhastust vajava kristalli asetada teise kristalli peale ja lasta tal seal mõnda aega seista. Või panna puhastav kristallike koos teiste kristallidega kotikesse. Hea puhastava toimega on näiteks karneool, mäekristall, seleniit või tsitriin. Eriti hästi sobivad puhastamiseks mäekristalli kobarad, puhastust vajavad kristallid või ehted võib jätta ööseks kobarale.

Poolvääriskividest ehete puhastamine teiste kristallidega – sobib väga hästi, ei kahjusta kuidagi ehet ja on mugav. Ehteid on hea hoida näiteks seleniidist torni ümber või asetada mäekristalli kobarale. Samuti on väga hea ja mugav kasutada poolvääriskividest ehete puhastamiseks seleniidist või mäekristallist küünlajalgu. Lisaks puhastavale toimele saab nendes ka süüdata küünla, mis omakorda puhastab ja võimendab kristalli energiaid

.

PUHASTAMINE SUITSU VÕI TULEGA

Kristalle võib puhastamiseks kas suitsutada või hoida neid mõnda aega küünlaleegi kohal. Suitsuga puhastamiseks võib kasutada näiteks viiruki-, kadaka-, lavendli – või salvei suitsu. Küünlaleegiga puhastades tuleb hoida kristalli küünlaleegi kohal või asetada see selle lähendusse umbes 15 minutiks või kauemaks.

Poolvääriskividest ehete puhastamine suitsu või tulega – suitsutamine sobib poolvääriskividest ehete puhastamiseks hästi. Tule kuumus võib ehte või selle osa rikkuda, seega peaks tulega puhastamist ehete puhul vältima.

 

PUHASTAMINE HELIGA

Heliga puhastamine on ilmselt lihtsaim viis korraga suure hulga kristallide puhastamiseks. Selleks võib kasutada kellukesi, heliharki, tingshasid (tiibeti kellad) või mistahes muud kõrge helisagedusega muusikariista.

Poolvääriskividest ehete puhastamine heliga – ehete puhastamiseks väga sobilik viis

 

LAADIMISE TAOTLUS JA EESMÄRGILE PROGRAMMEERIMINE

Kristallide puhastamise ajal võib lausuda ka puhastamise ja laadimise taotluse. Seda võib lausuda omale sobival viisil, näiteks kristalli küünlaleegi kohal hoides lausudes  „ Kristall palun puhastu, palun lae end puhta valguse, energia ja armastusega. Tänan!“.

Üldiselt kehtib põhimõte, et puhastades liigutatakse kristalli vastupäeva, laadimiseks päripäeva.

Peale puhastamist ja laadimist või pühitseda kristalli mõnele eesmärgile, see programmeerida. Selleks tuleb hoida kristalli või ehet käes ja lausuda soov, eesmärk või palve mis sul talle on, sobib kõik mis tuleb otse südamest. Programmeerimiseks võib näiteks lausuda „Ma programmeerin sind kaitsma mind halbade mõtete eest. Aitäh!“ või „Ma programmeerin sind tooma rahulikku meelt. Aitäh!“. Oluline on just emotsioon ja tunne, millega seda teha. Sõnade valik ja järjekord on hoopis teisejärguline.
Kristallide puhastamise viise on mitmeid, nende seast tuleb leida endale kõige sobilikum ja mugavam ning tuleb meeles pidada kristallide omadusi. Poolvääriskividest ehete puhastamiseks sobilikumad meetodid on kuuvalgus, teised kristallid, suitsutamine, küünlaleegi lähedal hoidmine ja heli. Nii püsivad need kauem kaunid ja rõõm kandmisest on pikem. Esimese ehte või kristalli puhastamise võiks teha kohe peale selle koju toomist, edaspidi juba vastavalt tunnetusele. Lisaks võib kristalli puhastamise ajal selle laadida ja hiljem pühitseda mõnele eesmärgile, et ta ikka palju soovitud energiat tooks.

 

Soovid teada, milliseid kritalle sobib koos kanda ning mis koos aitavad mõne mure vastu? Loe sellest lähemalt SIIT!

Jaga seda postitust